koneser

450 mkw. dla nowych najemców Konesera

Centrum Praskie Koneser wita trzech nowych najemców, tym razem z branży gastronomiczno-usługowej: restaurację Bombaj Masala, Etno Cafe i HOP-CHOP Barber Shop, którzy zajmą łącznie 450 mkw.  To zaledwie ułamek bogatej oferty gastronomicznej Konesera, na którą inwestorzy przeznaczyli  ponad 30% z 20 000 mkw. powierzchni handlowej.
Restauracja Bombaj Masala zajmie lokal o powierzchni 235 mkw. w budynku dawnej Destylarni – tym samym, w którym będzie mieścił się hotel Moxy Warsaw Praga. Restauracje pod tym szyldem słyną ze smakowitych dań pochodzących z Indii. W karcie znajdą się orientalne specjalności, dania z kurczakiem i jagnięciną, a także potrawy wegetariańskie i wegańskie. Również w budynku dawnej Destylarni zostanie otwarty lokal HOP-CHOP Barber Shop. Jest to koncept sieci salonów fryzjerskich tylko i wyłącznie dla panów, z usługami strzyżenia i stylizacji tradycyjnych fryzur, trymowania brody i golenia brzytwą.
Etno Cafe ulokuje się natomiast w położonym w samym środku Konesera, dwukondygnacyjnym budynku Kadzielni, gdzie zajmie lokal o powierzchni 165 mkw. W przyjacielskiej atmosferze, goście tej kawiarni będą mogli prowadzić długie rozmowy przy autentycznym smaku świeżo palonej kawy. Sercem tego miejsca jest bowiem własna, rzemieślnicza palarnia, a ziarna sprowadzane są metodą direct trade z Etiopii, Brazylii i Rwandy. A do kawy? Wypiekane z naturalnych składników ciasta oraz samodzielnie tworzone śniadania i pozycje lunchowe.
Wsparcie przy finalizacji umów z Bombaj Masala Restaurant oraz Etno Cafe zapewniła firma Knight Frank. W transakcji z HOP-CHOP Barber Shop doradzała firma CBRE.
„Koneser jest nazywany centrum lifestylowym, w którym będzie można znaleźć najlepsze lokale gastronomiczne i skorzystać z atrakcyjnych usług. Pragniemy, aby każdy, kto w Koneserze przebywa, czuł się tutaj wyjątkowo i chciał do nas powracać. Bardzo starannie wybieramy nowych najemców. Cieszymy się, że zyskaliśmy zaufanie trzech tak oryginalnych konceptów” – komentuje Bogdan Korolczuk, Dyrektor ds. Wynajmu Powierzchni Handlowych w Grupie Liebrecht & wooD.
„Sercem Konesera będą właśnie restauracje i inne lokale gastronomiczne, kuszące bardzo szeroką i zróżnicowaną ofertą. To one w połączeniu z unikalną zabudową stworzą jedyne w swoim rodzaju miejsce spotkań na warszawskiej Pradze. Już dziś wskazujemy je w naszym opracowaniu „Miejsca Spotkań – Kulinarna mapa Warszawy”, jako przyszłą destynację dla spragnionych wrażeń kulinarnych” – mówi Marta Keszkowska, Leasing Manager w Dziale Wynajmu Powierzchni Handlowych w firmie Knight Frank.
Proces komercjalizacji Konesera postępuje bardzo szybko. Wśród najemców są m.in. Campus Warsaw, inicjatywa Google dedykowana start-upom, Muzeum Polskiej Wódki, Kancelaria Rączkowski, Kwieciński Adwokaci (RK Legal), Dago Centrum i Energy Solutions, hotel Moxy Warsaw Praga, sieć klubów fitness Zdrofit, Centrum Medyczne Damiana wraz z apteką.

Zobacz również

blog comments powered by Disqus