Zrzut ekranu 2017-10-19 o 10.10.38

Jeden z budynków na terenie Konesera nominowany do nagrody architektonicznej

Budynek mieszkalny „Mennica”, bo o nim mowa, został nominowany w kategorii „Najlepszy obiekt mieszkalny” do Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy.  Jest to wyróżnienie budynków, przestrzeni oraz wydarzeń, które odznaczają się pozytywnym wpływem na Warszawę. Oprócz nagrody jury zostanie przyznane również wyróżnienie publiczności. Zachęcamy do głosowania!

W czasie trwania plebiscytu, warto dodać kilka słów na temat „Mennicy”. Nazwa budynku nierozerwalnie jest związana z jego funkcją. To właśnie w tym obiekcie z końca XIX wieku, u zbiegu ulic Markowskiej i Białostockiej w latach 20. XX wieku działała Mennica Państwowa. W procesie rewitalizacji nieruchomość odzyskała utracony blask. Współczesna „Mennica” to dziewięć loftów, nowa kondygnacja w której ukryte są okna i niesamowita klatka schodowa z pieczołowicie odnowionymi balustradami z drewna, posadzką w szachownicę oraz efektownym żyrandolem ze stali i butelek.

W gronie 18 nominowanych miejsc są wyjątkowe realizacje z 2016 roku wybrane przez jury ze zgłoszeń nadesłanych przez mieszkańców, projektantów i inwestorów. Wyjątkowe znaczenie w konkursie ma nagroda publiczności, przyznawana przez internautów. By zagłosować, wystarczy wejść na stronę internetową http://www.um.warszawa.pl/nagrodaarchitektoniczna/ i zaznaczyć swojego faworyta.

Plebiscyt trwa do 31 października, a my oczywiście trzymamy kciuki za „Mennicę” i zachęcamy do głosowania!

 

Zobacz również

blog comments powered by Disqus