22713439_1664500650236180_2654926435826856324_o

Koneser walczy o nagrodę MAPIC!

Po nominacji dla budynku „Mennicy” do Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy, Koneser nie spoczywa na laurach. Inwestycja znalazła się w gronie finalistów nagród MAPIC, w kategorii Retail Urban. Co oznacza takie wyróżnienie i dlaczego naprawdę jest się czym pochwalić?

Targi MAPIC są kluczowym wydarzeniem dla branży handlowej, odbywającym się w Cannes. Na 12 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej, każdego roku znajduje się ok. 700 wystawców z całego świata. Impreza w ciągu 3 dni gromadzi ponad 8,4 tys. międzynarodowych uczestników, w tym ponad 2,4 tys. przedstawicieli sieci handlowych i 2,3 tys. deweloperów. Nieodłącznym elementem wydarzenia jest część konferencyjna oraz szereg imprez skierowanych do  przedstawicieli rynku handlowego, od przedstawicieli miast, poprzez deweloperów, inwestorów po przedstawicieli sieci handlowych.

Co roku podczas targów wyróżniani są europejscy liderzy rynkowi. Nominacja dla Konesera to wielkie osiągnięcie, które potwierdza, że praska inwestycja odznacza się nie tylko na rynku polskim, ale również międzynarodowym. Kategoria Retail Urban, obejmuje najbardziej udaną rewitalizację miasta, miejscowości lub obszaru, w której znaczący udział miała funkcja handlowa. Jury przygląda się w jaki sposób projekt jest zintegrowany z otoczeniem oraz jaki wnosi wkład do lokalnej społeczności, jego atrakcyjność dla klientów, różnorodność oraz współpracę z lokalnymi władzami.

W tym roku zgłoszono 192 projekty z 36 krajów. Koneser jest w finałowej czwórce! Wyniki poznamy podczas uroczystej Gali 16 listopada.

 

Zobacz również

blog comments powered by Disqus