Warszawska-Informacja-Turystyczna_PKiN_fot.-Daria-Pawęda_4_3x2

Koneser z Punktem Informacji Turystycznej!

Stołeczne Biuro Turystyki prowadzi na zlecenie stołecznego urzędu miasta kompleksową działalność z zakresu informacji turystycznej. W ostatnim tygodniu władze miejskie podjęły decyzję by prawobrzeżny Warszawski Punkt Informacji Turystycznej zlokalizować na terenie Konesera. Co to oznacza dla wszystkich odwiedzających Warszawę? Ułatwienie w zwiedzaniu Pragi!

W Punktach Informacji Turystycznej można zaopatrzyć się w przewodniki po Warszawie, plany miasta, albumy i informatory. Ale to nie jedyne na co mogą liczyć korzystający z nich turyści. Czeka na nich również informacja o odbywających się w mieście wydarzeniach kulturalnych, sportowych czy targowych. W Punkach Informacji Turystycznej prowadzonych na zlecenie UM Warszawy można skorzystać także  z rezerwacji miejsc hotelowych czy zarezerwować przewodnika.

A liczba turystów w każdym roku w Warszawie ciągle rośnie! Tylko w ubiegłym roku stolicę odwiedziło ponad 1,7 mln zagranicznych turystów, czyli o ok. 260 tys. więcej niż w roku 2015. Zostawili w stolicy aż 2,8 mld złotych. Jeśli chodzi o dynamikę wzrostu liczby zagranicznych turystów, Warszawa jest na drugim miejscu w Europie i dziewiątym na świecie. Obcokrajowcom najbardziej go gustu przypadły: Stare Miasto (wskazało je 48 proc. badanych), Pałac Kultury i Nauki (16 proc.) oraz Muzeum Historii Żydów Polskich Polin (13 proc). Natomiast w ocenie polskich turystów najciekawszymi atrakcjami w stolicy są: Muzeum Powstania Warszawskiego (34 proc.), Stare Miasto (26 proc.) oraz Muzeum Łazienki Królewskie (18 proc.).

Sami jesteśmy ciekawi jak te dane będą wyglądały po otwarciu Centrum Praskiego Koneser :)

 

DdysahfVQAAgl8u

Zobacz również

blog comments powered by Disqus