_MG_9531

Koneser nie zwalnia tempa

Praga staje się ważnym i szanowanym centrum biznesowym, jej atrakcyjność dostrzeżono także za granicą – Mariusz Kozłowski, Prezes Zarządu Liebrecht & wooD Poland.

1.     Poczatek  nowego roku to dobry czas na podsumowanie. Jaki  był 2016 rok dla Centrum Praskiego Koneser? 

 

Ubiegły rok to jeden z najintensywniejszych i najbardziej pracowitych okresów w Centrum Praskim Koneser. Po kilku miesiącach, w listopadzie zakończyła się budowa parkingu podziemnego na 1000 pojazdów, co dało nam zielone światło do rozpoczęcia prac naziemnych. Do ich realizacji wybraliśmy dwóch generalnych wykonawców – firmy HOCHTIEF i Erbud. W tym roku czeka nas selekcja wykonawców dla kolejnych trzech budynków.

Praca na budowie Konesera idzie pełną parą. Także w naszych działach najmu powierzchni biurowej i handlowej tempo jest zawrotne. Pod koniec 2016 roku mogliśmy pochwalić się najmem powierzchni biurowej na poziomie 40%. Cieszymy się, że zaufały nam firmy takie jak: Centrum Medyczne Damiana, Kancelaria RK Legal, Dago Centrum, CLICO i Energy Solutions i Atende. Ogromnym wyróżnieniem jest także wybór Konesera przez sieć grupy Marriott marki life stylowych hoteli Moxy, która w budynku B przy ul. Ząbkowskiej otworzy swój pierwszy hotel w Polsce oraz Campus Warsaw, -inicjatywa Google, który w tym roku świętował swoje pierwsze urodziny. Grono tak zacnych najemców utwierdza nas w przekonaniu, że Praga, m.in. dzięki inwestycjom takim jak Centrum Praskie Koneser, odradza się, odzyskuje swój pozytywny wizerunek oraz powoli staje się ważnym i szanowanym centrum biznesowym.

Rosnącą popularność dzielnicy obserwujemy także po sprzedaży mieszkań w Koneserze prowadzoną przez naszego partnera – firmę BBI. W dwóch ukończonych budynkach – Mennicy i Wytwórni – wolne pozostały tylko dwa penthouse’y. Z kolei w Skarbnicy, której budowa również rozpoczęła się w ubiegłym roku, zaledwie dwa miesiące po starcie sprzedaży właścicieli znalazło ponad 20% lokali.

Atrakcyjność Pragi dostrzeżono również za granicą. Portal dla podróżujących Travel Supermarket wymienił Starą Pragę na 4 pozycji wśród „najfajniejszych” dzielnic Europy.

2.     Z czego jest Pan najbardziej dumny, a co przysporzyło inwestorom niemało problemów? 

Wielkim powodem do dumy jest podpisanie umowy kredytowej na kwotę 89,6 mln EUR, która pozwoliła nam w pełni zabezpieczyć finansowanie budowy Konesera. Cieszy nas, że Bank Pekao S.A.  docenił atrakcyjność naszej inwestycji i uwierzył w jej sukces. Tak jak wcześniej wspominałem, powodem do świętowania jest także poziom komercjalizacji Centrum. Jeśli tempo najmu zostanie utrzymanie, jeszcze przed zakończeniem budowy cała powierzchnia w kompleksie będzie wynajęta.

Niemałym wyzwaniem ubiegłego roku był z kolei wybór generalnych wykonawców. Koneser to bardzo duża i unikatowa inwestycja ze względu na połączenie zabytkowych budynków z nowoczesną architekturą, do której trzeba podejść z dużym wyczuciem. Zależało nam na zaproszeniu do współpracy profesjonalnych i doświadczonych firm, które mają już na swoim koncie imponujące budowy. Po dokładniej analizie udało nam się podpisać umowy z firmami godnymi zaufania.

3.     Czego możemy spodziewać się w Koneserze w tym roku? Planowane są jakieś otwarcia?

Prace na placu budowy Konesera nie zwalniają tempa. W ciągu najbliższych miesięcy budynki kompleksu będą rosły w oczach, dzięki czemu inwestycja, którą tak pieczołowicie planowaliśmy w końcu nabierze realnych kształtów.

Dziś możemy pochwalić się, że na wiosnę swoją siedzibę zmieni Warsaw Campus, który obecnie zajmuje budynek dawnej dyrekcji fabryki. W związku z rozwojem kampus zajmie zrewitalizowany budynek Nowego Magazynu Spirytusu o powierzchni 2200 mkw. Obecnie trwają tam prace wykończeniowe.

4. Czego życzyć Koneserowi prócz szybkiej i sprawnej budowy? 

Jeszcze więcej fantastycznych najemców, którzy nie tylko sprawią, że Centrum Praskie Koneser stanie się miejscem wyjątkowym, w którym warto mieszkać, pracować i spędzać czas, ale przyczynią się także do odczarowania stereotypowego wizerunku Pragi.

Zobacz również

blog comments powered by Disqus