35162176_1298513483614026_3664499829620342784_o

Muzeum Polskiej Wódki już otwarte!

12 czerwca Muzeum Polskiej Wódki zostało oficjalnie otwarte. Kilka dni wcześniej Muzeum odwiedzili dziennikarze. Placówkę można odwiedzać codziennie, od niedzieli do czwartku w godzinach 10:00-20:00, a w piątki i soboty od godziny 11:00 do 21:00. Nowe miejsce na mapie Warszawy zlokalizowane przy Placu Konesera 1, w zabytkowym budynku Ratyfikacji, na terenie Centrum Praskiego Koneser.

W Muzeum znajduje się pięć galerii tematycznych oraz sala kinowa. Trwającą około godziny wycieczkę przez kilka wieków historii polskiego trunku rozpoczyna pokaz filmowy, a nowoczesne instalacje multimedialne doskonale komponują się z historycznymi wnętrzami. Do dyspozycji zwiedzających jest również Bar Akademii Wódki, miejsce degustacji oraz warsztatów edukacyjnych poświęconych zasadom serwowania Polskiej Wódki i łączenia jej z potrawami. Natomiast na trzecim i czwartym piętrze warto zajrzeć do eleganckiego baru „¾”, w którym będzie można skosztować wyjątkowych koktajli m.in. właśnie na bazie Polskiej Wódki. Ponadto w budynku Muzeum znajduje się czynne 24h na dobę Bistro WuWu oraz restauracja ZONI, której goście zasiądą przy stolikach ulokowanych nad ogromnymi zabytkowymi piecami dawnej fabryki wódek. Na deser będzie można wybrać się do Pijalni Czekolady E. Wedel zlokalizowanej tuż obok lobby Muzeum.

Jak otwarcie Muzeum Polskiej Wódki podsumowali osoby bezpośrednio z nim związane oraz właściciele Konesera?

Przekraczając progi przestrzeni ekspozycyjnej, zwiedzający zanurzą się w świat historii, smaków, barw i tekstur nierozerwalnie związanych z produkcją i dziejami najpopularniejszego rodzimego trunku - mówił Mirosław Nizio, który odpowiadał za projekt i realizację wystawy stałej Muzeum.

Ogromnie się cieszę, że nareszcie możemy zaprezentować Muzeum Polskiej Wódki szerokiej publiczności. Gorąco wierzę, że będzie to miejsce chętnie odwiedzane zarówno przez warszawiaków, jak i gości z całej Polski i zagranicy – podkreślał Andrzej Szumowski, prezes Fundacji Polska Wódka.

Liczymy, że zarówno Centrum Praskie Koneser jak i Muzeum Polskiej Wódki staną się nowymi wizytówkami warszawskiej Pragi i będą miały swój wkład w dalszy jej rozwój – dodał Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development.

Koneser to miejsce oryginalne, twórcze i przede wszystkim autentyczne. Bardzo cieszy mnie, że na terenie naszego projektu pojawia się taka inicjatywa jak Muzeum Polskiej Wódki, którym będziecie mogli cieszyć się już wkrótce – podsumowała Magda Bartkiewicz-Podoba, dyrektor generalna Liebrecht&wooD Poland.

Przekonajcie się sami! Zapraszamy do Centrum Praskiego Koneser i Muzeum Polskiej Wódki!

Zobacz również

blog comments powered by Disqus