muzeum-polskiej-wodki

Muzeum Polskiej Wódki wybrało przewodników. Otwarcie już w czerwcu!

Przed nami wielkie otwarcie! Zgodnie z założeniem, Muzeum Polskiej Wódki będzie można odwiedzać od końca czerwca. Zanim w budynku pojawią się eksponaty, przed zarządzającymi obiektem stanęło wyzwanie stworzenia zespołu, który pomoże wszystkim odwiedzającym w poznaniu historii polskiej wódki. Według oficjalnych informacji właśnie zakończył się proces rekrutacji na przewodników.

Muzeum Polskiej Wódki to pierwsze tego typu miejsce na świecie. Poprzeczka postawiona jest naprawdę wysoko bo jak podkreśla Elżbieta Kwiecińska-Prysłopska, Dyrektor Generalna Stowarzyszenia Polska Wódka:

- Chcemy, aby nasi goście po wizycie w muzeum nie mieli żadnych wątpliwości, że to właśnie Polska jest ojczyzną wódki. 

Chętnych do pracy z Muzeum nie brakowało. W procesie rekrutacji wpłynęło kilka tysięcy zgłoszeń. Wśród zainteresowanych byli historycy, muzycy, pracownicy instytucji kulturalnych i aktorzy. Finalnie wybrano 6 osób.

- Wyjątkowość tego miejsca przełożyła się na duże zainteresowanie kandydatów, dzięki czemu mogliśmy wybierać spośród wielu interesujących osób. Przyznam, że niektórzy zaskakiwali nas wiedzą o tradycji i historii polskiej wódki - mówi Andrzej Szumowski, Prezes Stowarzyszenia Polska Wódka, które jest inicjatorem i patronem muzeum.

Przed wybrańcami trudne zadanie, ponieważ w obiekcie znajdzie się pięć galerii tematycznych łączących bogatą wiedzę historyczną z multimediami.Oprócz ekspozycji, do dyspozycji zwiedzających będzie również sala kinowa i Bar Akademii Wódki. Za dodatkową opłatą możliwy będzie również udział w warsztatach poświęconych zasadom serwowania wódki i łączenia smaków. Szczęśliwcy przez najbliższy miesiąc będą przygotowywali się na przyjęcie gości. Pomoże im w tym Janusz Owsiany, Prezes Stowarzyszenia Monopol Warszawski, uznany varsavianista, wieloletni przewodnik po Warszawie i społecznik.

- Cały teren dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser” to miejsce z długą i bogatą historią, ściśle związane z Pragą. Mieszkańcy stolicy, a także turyści, już wkrótce zobaczą odrestaurowany obiekt, który zapewne stanie się perłą Warszawy. Dlatego cieszę się z tego powrotu - mówi Janusz Owsiany.

 

Zobacz również

blog comments powered by Disqus