ca16d054-d29a-445b-972a-c53df8023525

Na Pradze Północ powstanie ogród do zabawy dla najmłodszych

Zarząd Zieleni wyszedł z pomysłem stworzenia ogrodów do zabawy w miejscach wskazanych przez mieszkańców. Na początku czerwca został ogłoszony konkurs. Choć wpłynęło 149 zgłoszeń, urzędnicy mogli wybrać tylko pięć zwycięskich propozycji. Jedną z nich jest teren pomiędzy ulicą Kępną i Zamoyskiego na Pradze Północ. Nowe miejsca do zabawy powstaną jeszcze w tym roku.

Koncepcja projektu jest niezwykle interesująca. Ogrody będą powstawały na podstawie pomysłów mieszkańców i artystów zaangażowanych w działania. Głównym założeniem jest to, by dzieci mogły w nich aktywnie spędzać czas i rozwijać wyobraźnię w naturalnej przestrzeni. Żeby to umożliwić, do budowy będą wykorzystywane wyłącznie naturalne materiały: kamienie, szyszko, kora czy pieńki. Miasto dąży do tego, by prace nad tworzeniem ogrodów do zabawy przyjęły formę warsztatowych spotkań w plenerze.

Ogrody mają być gotowe jeszcze w tym roku. Zarząd Zieleni planuje, że będą one tymczasowymi instalacjami, funkcjonującymi co najmniej do końca tej jesieni. O rozrywki dla najmłodszych mają zadbać animatorzy, z kolei wraz ze startem roku szkolnego, na terenie ogrodów będą odbywały się edukacyjne spotkania z udziałem przyrodników i entomologów.

My już nie możemy się doczekać realizacji na Pradze Północ!

Zobacz również

blog comments powered by Disqus