wizualizacja-Pawilon-Life-6

Nad terenie Pragi Północ powstanie nowy pawilon Life+

Jeszcze w tym roku ma powstać oryginalny pawilon na Golędzinowie, pomiędzy Wisłą a Wybrzeżem Puckim, niedaleko Mostu Gdańskiego. Co wyróżnia ten projekt? Zaprojektowany przez eM4 Pracownia Architektury Brataniec budynek inspirowany jest głazami narzutowymi – ma przypominać wydrążony kamień polodowcowy. W środku odbywać się będą warsztaty dla młodzieży, a na zewnątrz będą pasły się owce i kozy.

Pawilon ma powstać do 30 października tego roku. Front budynku zostanie w pełni przeszklony, co pozwoli na obserwowanie przyrody z jednej i zajrzenie do środka z drugiej strony. Betonowa część budynku ma się pokryć mchem i z czasem wtopić w otoczenie. Obok znajdzie się parking dla samochodów osobowych, autokarów, zamontowane zostaną stojaki na rower, a także stacja Veturilo. Przy pawilonie pojawi się też polana rekreacyjno-piknikowa przeznaczona dla uczestników zajęć, ale także zwierząt.

Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni komentuje niecodzienny projekt:

Niecodzienny kształt budynku jest jego niewątpliwą zaletą. Dzięki niej obiekt ten będzie nie tylko bezbłędnie identyfikowalny, ale być może stanie się również kolejnym symbolem nadwiślańskiej przestrzeni. Niestety bryła ta to również szereg wyzwań, dlatego też wybór wykonawcy nie był łatwy. 

Iwona Zwolińska, kierowniczka ekologicznego programu Life+, którego zwieńczeniem jest pawilon, podsumowała inwestycję:

Lokalizacja tego pawilonu w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły otwiera nowe możliwości. Warszawskie dzieci, ale także młodzież i dorośli będą mogli poznać naturalne bogactwo królowej polskich rzek, właśnie w miejscu, gdzie jest ono największe.

 

Zobacz również

blog comments powered by Disqus