Warsaw.

Nowe Oblicze Miasta

Warszawska Praga na naszych oczach staje się jedną z najciekawszych dzielnic, którą można porównać do Nowojorskiej Tribeci czy Londyńskiej Covent Garden. Co sprawia, że w naszych miastach żyje się co raz lepiej?

 

W Polsce w latach 90tych, dom na obrzeżach miasta uchodził za synonim luksusu mieszkalnego, zaczerpany z wizji Ernesta Burgessa, który starał się sprowadzić rolę centrum do ośrodka biznesowego, otoczonego strefami przemysłowymi. Taki model doprowadzał do segregacji ekonomicznej, a skupione w śródmieściu zakłady przemysłowe zatruwały środowisko. Na szczęście w Europie ruch mieszczański w XX wieku obronił się przed budową wielopasmowych autostrad czy zakładów przemysłowych w ścisłym centrum. Już wtedy zdawano sobie sprawę, że centrum miasta powinno służyć jego wszystkim mieszkańcom.

 

City of Warsaw skyline behind the bridge, Poland

 CENTRUM WARSZAWY

Po 2000 roku w skutek ewolucji ośrodków miejskich w Polsce, rozwoju infrastruktury oraz oferty kulturalno-społecznej, coraz więcej osób chce żyć blisko centrum. Na rynku nieruchomości nie trudno jest dziś znaleźć ofertę z najróżniejszymi udogodnieniami m.in. z wysoką jakością materiałów wykończeniowych, garażem czy ochroną. Nie bez przyczyny jednak coraz więcej architektów i miłośników miast zwraca uwagę, że nowopowstałe kompleksy mieszkaniowe w żadnym stopniu nie nawiązują do architektury otoczenia a ich wygląd wprowadza chaos w miejskim krajobrazie przestrzennym.

 

16422669_1243198432440620_4400047169367576261_o Mieszkania Centrum Praskie Koneser

 

Wyjątkiem jest Centrum Praskie Koneser, powstałe na terenie dawnej fabryki wódek. Koneser to centrum lifestylowe położone w historycznej części warszawskiej Pragi. Zrewitalizowany, postindustrialny obiekt o powierzchni 100 000 mkw. połączy funkcje mieszkalne, kulturalne, handlowe oraz biurowe. Przy współpracy z konserwatorem zabytków, udało nam się odrestaurować poszczególne budynki, zaś w nowych obiektach został zaszczepiony unikatowy duch tego miejsca. Takie właśnie są mieszkania w Centrum Praskim Koneser, idealnie komponujące się z postindustrialną przestrzenią kompleksu. Dzięki wyjątkowej atmosferze tego miejsca, Koneser przyciąga klientów z kraju i zagranicy.

Tak jak w mieście idealnym tak i w Koneserze każdy może znaleźć przestrzeń dla siebie. Dla ludzi młodych oferujemy ciekawe kawalerki, dla rodzin – komfortowe mieszkania, zaś dla wymagających klientów – ekskluzywne penthousy z widokiem na najbardziej autentyczną dzielnice w Warszawie – Pragę.

 

14138033_1088971217863343_6988255950133467965_o

Ulica Ząbkowska na warszawskiej Pradze

To właśnie otoczenie Konesera, jest jednym z jego największych atutów. Niepowtarzalny praski klimat, urocze kamienice, uliczki pełne galerii i licznych knajpek oraz bogata oferta kulturalna w postaci muzeów czy teatrów przyciągają nie tylko mieszkańców, ale także renomowane firmy. Warszawska Praga staje się jedną z najciekawszych dzielnic w tej części Europy, którą można porównać do Nowojorskiej Tribeci czy Londyńskiej Covent Garden.

 

Warszawa

Warszawska plaża „Poniatówka” po praskiej stronie Wisły

Dzięki II linii metra jest świetnie skomunikowana a planowana kładka pieszo rowerowa łącząca Pragę ze Śródmieściem sprawi, że Hotel Bristol i Koneser będą praktycznie przy tej samej ulicy! Ponadto praskie, naturalne nadbrzeże Wisły jest miejscem, z którego można obserwować dziką przyrodę i odpocząć z dala od zgiełku będąc w samym sercu miasta.

 

Rafał Szczepański

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

 

Zobacz również

blog comments powered by Disqus