urodziny_pragi_2017_1_fot_anna_szwalkiewicz_na_pradze

Organizatorzy o atrakcjach z okazji 370. Urodzin Pragi

5 lutego rozpoczęły się obchody okrągłych 370. Urodzin Pragi. Z tej okazji do 22 lutego wszystkich zainteresowanych czeka kilkadziesiąt atrakcji. Co istotne, wydarzenie ma całkowicie oddolny charakter, a jego organizatorami są organizacje pozarządowe działające na terenie lub na rzecz warszawskiej Pragi. Co na temat inicjatywy sądzą jej gospodarze? I co specjalnego przygotowali w tym roku? Zapraszamy do lektury.

Stowarzyszenie Gwara Warszawa – prezes Martyna Goździuk

Przygotowaliśmy sporo wydarzeń. 5 lutego zapraszamy na wykład o gwarze, 7 lutego odbędzie się wykład o Stefanie Wiecheckim. 8 lutego i 18 lutego odbędą się warsztaty gwary, a w sobotę 10 lutego o 21.00 zapraszamy na imprezę taneczną w warszawskim klimacie w Centrum Zarządzania Światem, w czasie imprezy zaserwujemy przepyszny urodzinowy tort od Cukierni Strzałkowski. Ma być po warsiasku i z faszonem! 

Stowarzyszenie Kolekcjonerów Czasu – prezes Anna Straszyńska

Kolekcjonerzy Czasu w tegorocznej edycji Urodzin Pragi jest współorganizatorem wystawy fotograficznej pod nazwą „Przetrwam?” w Muzeum Warszawskiej Pragi. Ponad to na każdym z organizatorów spoczywa olbrzymi obowiązek związany inicjowaniem i spinaniem wszystkich działań w zakresie Urodzin Pragi, tak wiec pracy każdy ma z nas sporo :)

Towarzystwo Przyjaciół Pragi – prezes Piotr Stryczyński

Jak co roku organizujemy wykłady w placówkach edukacyjnych i wychowawczych dotyczące historii prawobrzeżnej Warszawy. Do tego turniej gier planszowych, wykład poświęcony naszym licznym zbiorom suwenirów związanych z Pragą i spacer dotyczący przedwojennej architektury Nowej Pragi. Serdecznie zapraszamy! 

Na Pradze – Anna Szwałkiewicz

Przede wszystkim zapraszam na wystawę fotograficzną „Przetrwam?” w Muzeum Warszawskiej Pragi (10-18 lutego). Oczywiście jak co roku przygotuję też reportaż z imprezy.

PSM Michałów – Krzysztof Michalski

Jedną z głównych atrakcji będzie spacer Szmulowizna i Michałów per pedes, który poprowadzi Krzysiek Michalski. Na uczestników spaceru będą czekać również papierowe przewodniki po okolicy, pozwalające na samodzielne zwiedzanie Szmulek. Dodatkowo organizujemy wystawę plenerową archiwalnych zdjęć, a także wieczór gier i zabaw wspólnie z Domem Sąsiedzkim Szmulowizna przy ul. Łochowskiej. Zapraszamy też na wydarzenia przygotowane przez zaprzyjaźnioną galerię Szuflada przy ul. Kawęczyńskiej 4.

Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej: www.urodzinypragi.pl

Fot.: Na Pradze

 

 

Zobacz również

blog comments powered by Disqus