urodziny-pragi

Przed nami 370. urodziny Pragi!

10 lutego przypada 370 rocznica nadania Pradze praw miejskich przez króla Władysława IV. Z tej okazji od 5 do 22 lutego na mieszkańców Warszawy czeka ponad 60 atrakcji. Przekonaj się, które z nich są najciekawsze!

Cofnijmy się w czasie. Dokładnie 10 lutego 1648 roku Praga otrzymała prawa miejskie oraz przywilej organizowania czterech dorocznych jarmarków i trzech cotygodniowych targów: w piątki na konie i bydło, wtorki i soboty na inne towary. Osiem lat temu mieszkańcy Warszawy postanowili uczcić tę pamiętną datę. Stąd pomysł na organizację urodzin dzielnicy. Z roku na rok impreza zyskuje coraz większe grono sympatyków. Rośnie też liczba atrakcji. 

Co przygotowano z okazji okrągłych 370. urodzin dzielnicy?

Główną atrakcją tegorocznych obchodów będzie wspólne ustanowienie rekordu w jednoczesnym jedzeniu pyz. Akcja „Na Pradze biją? Tak! Rekord w jedzeniu pyz!” odbędzie się 10 lutego (sobota) o godz. 11:00 przy lokalu Pyzy Flaki Gorące ul. Brzeska 29/31.

Oprócz tego w programie znalazło się miejsce na wykłady, wspólną zabawę podczas koncertów i potańcówki. Urodziny Pragi to również okazja do zwiedzania dzielnicy z przewodnikami, wzięcia udziału w warsztatach, posłuchania koncertów, potańczenia czy obejrzenia wystaw. Wiele praskich lokali przygotowało w tych dniach specjalne promocje dla odwiedzających. 

Organizatorami wydarzeń są organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Gwara Warszawska, Stowarzyszenie Kolekcjonerzy Czasu, Fundacja Zmiana, Na Pradze, PSM „Michałów” oraz Towarzystwo Przyjaciół Pragi. 

Gorąco zapraszamy!

Zobacz również

blog comments powered by Disqus