e7507928-a337-420f-903e-ca36495596b3

Teatr na Warszawskim Festiwalu Konesera. Co zobaczymy?

Wielkimi krokami zbliża się Warszawski Festiwal Konesera, a wraz z nim oficjalne otwarcie Placu Konesera. Na wszystkich odwiedzających w ten weekend Pragę Północ czeka całe mnóstwo atrakcji, w tym najlepsze koncerty, zabawy dla dzieci, food trucki czy warsztaty. Ale to nie wszystko! Na Placu Konesera już w najbliższą niedzielę bezpłatnie będzie obejrzeć również dwa świetne spektakle. Czego możemy się spodziewać przeczytacie poniżej. Jedno jest pewne, niedzielne popołudnie warto spędzić w Koneserze!

Pożar w burdelu – spektakl „Duszpasterz hipsterów”, niedziela 30.09. godz. 14.30

Reżyseria: MICHAŁ WALCZAK
Scenariusz: MACIEJ ŁUBIEŃSKI, MICHAŁ WALCZAK
Występuje: ANDRZEJ KONOPKA

Jasna twarz polskiego Kościoła zaprasza na odlotowe nabożeństwa, wirtuozerskie kazania i efektowne nawrócenia, czyli pierwszy katolicki stand-up! Duszpasterz hipsterów odsłoni kulisy życia księdza w wielkim mieście, oprowadzi po swoim lofcie i rozwikła zagadkę tajemniczego zakonu Księży Wyklętych. Czy księdzu Markowi uda się utrzymać jedność Kościoła?
Czy cud w Legnicy zostanie uznany przez Watykan?

Komuna Warszawa – spektakl „Ośrodek wypoczynkowy”, niedziela 30.09. godz. 16.00

REŻYSERIA: Anna Smolar
SCENARIUSZ: Michał Buszewicz,
DRAMATURGIA: Michał Buszewicz, Anna Smolar,
SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: Anna Met
WYSTĘPUJĄ: Marta Ścisłowicz, Andrzej Konopka, Sonia Roszczuk, Maciej Pesta, Jan Sobolewski, Małgorzata Witkowska, Jaśmina Polak (głos).

W świecie przyszłości awangardowy teatr został zamieniony na jeden z ośrodków wypoczynkowych powstałych dzięki Narodowemu Programowi Zbiorowego Wypoczynku. Ma on spełnić pragnienie każdego obywatela, czyli dać mu święty spokój i możliwość nieangażowania się w problemy innych. – Bohaterów poznajemy w pierwszym dniu pobytu nowych gości. Obserwujemy ich życie codzienne. Ośrodek jest jak mikrokosmos społeczny, to żywy organizm, który na bieżąco poznaje własne reguły. Przyglądając się relacjom gości i gospodarzy, widzimy symptomy zjawisk, takich jak wychowywanie do zaniechania, posłuszeństwa, do potrzeby życia w mocno określonym porządku, dążenie do bezpieczeństwa i harmonii. Co nas uwodzi w takim świecie, a co sprawia, że w pewnym momencie zaczyna być on dla nas odrażający? – zastanawia się Anna Smolar. Scenariusz spektaklu, który Anna Smolar przygotowuje wspólnie z dramaturgiem Michałem Buszewiczem, powstawał w trakcie prób, na podstawie improwizacji, rozmów z aktorami o otaczającej rzeczywistości, protestach, angażowaniu się w nie.

Zobacz również

blog comments powered by Disqus