e8de1a81-fee3-4fb0-8736-fa9c3bdbea6f

Umowa na kładkę łączącą Pragę Północ z Krakowskim Przedmieściem została podpisana!

Kładki pieszo-rowerowej od wielu miesięcy temat numer jeden w dyskusji nad przestrzenią miejską oraz integracją lewego i prawego brzegu Wisły. Ma być to również pierwszy w Warszawie most, którym nie pojadą ani samochody, ani tramwaje czy autobusy.  2 marca miasto ogłosiło oficjalnie, że została podpisana umowa na kładkę.

Kładka powstanie na wysokości ulic Karowej i Okrzei. W ten sposób utworzony zostanie ciąg pomiędzy Ząbkowską na Pradze-Północ, a Krakowskim Przedmieściem. Zdaniem ratusza kładka połączy nie tylko Powiśle z Pragą, ale nawet Pragę z Wolą. W konkursie na projekt wygrała propozycja przedstawiona przez pracownię Schuessler-Plan. Projekt budowlany ma być gotowy w marcu 2019 roku, a cała inwestycja na koniec 2020. Budżet inwestycji to ponad 6,6 milionów złotych.

A jak o kładce mówią władze miejskie?

Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy:

Nowa, ponad 400-metrowa przeprawa doskonale dopełni bulwary i ułatwi spacerowiczom przedostanie się na drugi brzeg rzeki. Podpisana właśnie umowa ze zwycięzcą naszego międzynarodowego konkursu to kolejny krok do realizacji tej jakże ważnej inwestycji.

Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Warszawy chciałaby, ale ten most łączył warszawiaków. Dzięki niemu bowiem mieszkańcy dwóch brzegów Wisły będą bliżej siebie.

Zobacz również

blog comments powered by Disqus