fot-Maciej-Kruger160605_1MK4605

Warszawska Praga jest cool

Według rankingu, przygotowanego przez stronę Travel Supermarket i blogerów opisujących swoje podróże, jesteśmy na 4. miejscu wśród najfajniejszych dzielnic w Europie! A przecież dzięki rewitalizacji nasza Praga dopiero się rozkręca.

“Praga zwykła być uważana za najniebezpieczniejszą część Warszawy, wśród mieszkańców miasta zyskała nawet miano Trójkąta Bermudzkiego. Dziś jest to miejsce spotkań miejskich artystów i nie brakuje tu przytulnych galerii, pracowni artystycznych, alternatywnych teatrów i undergroundowych klubów” – opisują naszą dzielnicę twórcy rankingu.

Dzielnice oceniane były w trzech kategoriach: kultura, kreatywność i wartość („value”) – ta ostatnia oznaczała wartościowość, niewysokie ceny.

Za najfajniejsze miejsce w Europie uznany został berliński Kreuzberg , drugą i trzecią pozycję zajęły odpowiednio Miera Iela w Rydze i Ancoats w Manchesterze. Liczymy, że w kolejnych latach zrewitalizowana Praga wskoczy na najwyższe miejsce na podium!

- Dzielnica jest na 4. miejscu w rankingu popularności w Europie! Bardzo mnie to cieszy, a jestem przekonany, że dzięki rewitalizacji i takim inwestycjom jak Kładką na Pragę mamy szansę zagościć i na pierwszym miejscu. Mam nadzieję, że już całkiem niedługo ci podróżnicy z całego świata zatrzymywać się będą na swojej ulubionej Pradze, u nas w Centrum Praskie Koneser, w hotelu Moxy, który pomyślany jest dokładnie tak, by dostosować się do potrzeb tych, którzy lubią żyć pełnią życia – będą tu mogli bawić się, ale też pracować i łączyć się ze światem za pośrednictwem szybkiego Internetu. Jednym słowem przyszedł czas na warszawską Pragę. Cieszy mnie, że po latach wiemy to już nie tylko my, ale też ludzie z całej Europy i ze świata – mówi Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development. 

Zobacz również

blog comments powered by Disqus