thumb_231319_600x350_0_0_crop

Warszawski Festiwal Konesera – muzyczne zakończenie sezonu, które trzeba zobaczyć!

Od dawna wiadomo było, że otwarcie Placu Konesera, miejsca położonego w samym centrum największego rewitalizacyjnego kompleksu w Warszawie, wymagać będzie hucznego wydarzenia. W końcu nie codziennie zabytkowa wytwórnia wódek w sercu Starej Pragi wraca na mapę stolicy w energetycznej, lifestylowej odsłonie. Jednak 2-dniowy Warszawski Festiwal Konesera przerósł oczekiwania najbardziej wymagających melomanów. Na praskiej scenie pojawią się nazwiska, które w świecie polskiej muzyki regularnie pojawiają się w kontekście wyróżnień i nagród. Podsumowując, jeśli lubisz muzykę w ostatni weekend września wypada pojawić się na Placu Konesera!

Czego będziemy mogli posłuchać na Placu? Na który gatunek postawili organizatorzy? Kiedy warto przyjść?

Postanowiliśmy przygotować krótki muzyczny przewodnik po Warszawskim Festiwalu Konesera.

Sobota, 29 września:

KONCERT: HAŃBA

Hańba polski zespół muzyczny grający muzykę punkową, folkową, klezmerską. W swych utworach opowiada o międzywojennej Polsce. Muzycy wykorzystują tradycyjne instrumentarium do ekspresyjnych, punkowych aranżacji, śpiewając teksty własne oraz m.in. Juliana Tuwima czy Jana Brzechwy.

KONCERT: PABLOPAVO I LUDZIKI

Solowy projekt Pawła Sołtysa - pisarza, wokalisty, autor tekstów piosenek i kompozytora znanego publiczności jako Pablopavo. Muzykę graną przez zespół trudno dopasować do jednego stylu, ponieważ oscyluje w gatunkach blues, reggae, rock, elektronika czy poezja śpiewana. 

KONCERT: ZALEWSKI ŚPIEWA NIEMENA

Nowy projekt Krzysztofa Zalewskiego, w którym artysta promuje płytę poświęconą twórczości Czesława Niemena. Po wielkim sukcesie koncertu w Jarocinie, Zalewski postanowił przedstawić nowe aranżacje w innych polskich miastach.

Niedziela, 30 września:

KONCERT:  WARSZAWSKIE COMBO TANECZNE

To polski zespół muzyczny wykonujący folk. Grupa została założona w 2009 roku w Warszawie.

KONCERT: WOJTEK MAZOLEWSKI/CHAOS PEŁEN IDEI + GOŚCIE: ANIA RUSOWICZ, JOHN PORTER I MISIA FURTAK

Wydarzenie organizowane jest w ramach promocji albumu studyjnego polskiego kontrabasisty Wojtka Mazolewskiego. W koncercie wezmą udział również artyści, którzy wystąpili gościnnie na płycie.

KONCERT: JAZZ BAND MŁYNARSKI-MASECKI

To zespół jazzowy założony przez Jana Emila Młynarskiego i Marcina Maseckiego, grający w stylu przedwojennym, na podobieństwo polskich orkiestr jazzowych okresu międzywojennego, a jednocześnie stosujący nowoczesne aranżacje.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Zobacz również

blog comments powered by Disqus