540a8fde-049a-11e3-8af4-0025b511226e

Warszawskie dzielnice przyszłości. Wśród nich jest Praga Północ

W ostatnim czasie znany lokalny portal Warszawa.naszemiasto.pl opublikował tekst, w którym wskazuje jakie stołeczne dzielnice będą w ciągu najbliższych lat kluczowe pod kątem liczby powstających inwestycji i mieszkań, także wydarzeń kulturalno-rozrywkowych. W tej grupy znalazły się Wilanów, Ursus oraz Praga Północ. Autorzy podkreślają, że w ocenie już ponad 2,5 mln miasta to właśnie tam możemy zaobserwować najbardziej intensywny rozwój. Na jakie walory Pragi zwróciła uwagę redakcja? I które inwestycje zasługują na szczególną uwagę?

Piotr Wróblewski – autor tekstu

O unikatowym charakterze dzielnicy decyduje zachowana przedwojenna, ścisła zabudowa kamienic. Jest ona atrakcyjna dla artystów, w związku z czym powstają tu galerie, centra sztuki oraz modne lokale gastronomiczne i rozrywkowe.

Duży potencjał drzemie w terenach Portu Praskiego. Wyrośnie tu całe miasteczko z kamienicami, wieżowcami, mariną i centrum rekreacyjnym.

Nie będzie to jedyne miejsce odnowionej Pragi. Kręgosłupem dzielnicy będzie ulica Ząbkowska. Trafimy tam nawet z Traktu Królewskiego, spacerem przez planowany most pieszo-rowerowy. Dalej będziemy mogli skorzystać z istniejących już kultowych knajpek, jak: Centrum Zarządzania Światem, W Oparach Absurdu czy Łysy Pingwin. Na końcu ulicy wyrasta już Koneser, czyli zrewitalizowana wytwórnia wódek otoczona strat-upami, knajpkami i mieszkaniami.

Zobacz również

blog comments powered by Disqus