f8a664407a

Whisky Live Warsaw – 5. edycja festiwalu odbędzie się w praskim Koneserze

Podczas 5. już edycji wydarzenia, odwiedzający jak co roku będą mieli szansę spróbować whisky i destylatów z całego świata, od Europy po dalekie krańce Azji i Karaibów. Tym razem zaskoczeniem jest nowa, niezwykła lokalizacja. Impreza odbędzie się 12 i 13 października 2018 w powstającym właśnie Centrum Praskim Koneser. Miejscu szczególnie nawiązującym do chlubnych tradycji polskiego gorzelnictwa. To właśnie na terenie Konesera powstaje pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki.

Jak co roku, Whisky Live Warsaw skupiony będzie wokół słodowych destylatów ze Szkocji, Irlandii, USA i krajów znanych z produkcji najbardziej cenionych marek whisk(e)y. Oprócz nich, odwiedzający spróbują także szerszej niż do tej pory selekcji innych alkoholi mocnych – od koniaku i armaniaku, po rum, gin tequilę, na wódkach kończąc. Tegoroczna edycja festiwalu po raz pierwszy odbędzie się na Pradze. Jak zapewniają organizatorzy, wybór miejsca nie był przypadkiem, a zmiana lokalizacji  była możliwa dzięki strategicznej współpracy między firmą Tudor House (organizatorem festiwalu), a Grupą Liebrecht & wooD, która jest współwłaścicielem Konesera.

Jarosław Buss, właściciel firmy Tudor House oraz organizator Whisky Live Warsaw:

Centrum Praskie Koneser to idealna lokalizacja do organizacji festiwalu whisky. Połączenie nowoczesności z klimatem dawnych lat, przywołujące na myśl produkcję wódki, która w latach PRL-u była naszym „eksportowym” alkoholem. Zmieniają się czasy, preferencje smakowe Polaków, którzy zaczynają doceniać zróżnicowany wachlarz aromatów i smaków innych mocnych trunków. Cieszymy się, że tegoroczna odsłona Whisky Live Warsaw odbędzie się w miejscu tak wyjątkowym, które łączy dwa światy: biznesu i kultury.

Magdalena Bartkiewicz-Podoba,  Dyrektor Zarządzająca  Liebrecht & wooD Poland:

Naszym celem jest przywrócenie miastu i jego mieszkańcom ważnej części Warszawy. Festiwal Whisky Live Warsaw idealnie wpisuje się w przestrzeń Konesera, łączącego klimat dawnej fabryki alkoholu z nowoczesnym centrum lifestylowym. W Koneserze przez cały rok będą działały doskonałe bary i restauracje o zróżnicowanej ofercie. Tak aby każdy z naszych gości znalazł tutaj coś dla siebie.  

Nowe miejsce jest także odpowiedzią na rosnące oczekiwania uczestników festiwalu. Do ich dyspozycji będzie ponad 2400m2 powierzchni centrum eventowego Laboratorium, z czego około 70 proc. będzie do dyspozycji wystawców. Na potrzeby festiwalu zostanie również wykorzystana część placu Konesera. Dodatkową zaletą obiektu jest to, że jest on świetnie skomunikowany. Centrum Praskie Koneser znajduje się 5 minut pieszo od stacji metra i WKD (Warszawskiej Kolei Dojazdowej) oraz 10 minut autem od centrum Warszawy.

Organizatorzy spodziewają się w tym roku rekordowej frekwencji. Przypomnijmy, że tylko w ostatniej edycji wydarzenia uczestniczyło ponad 70 wystawców z kilkunastu krajów, a przez korytarze Sangate Hotel Airport przewinęło się blisko 3500 osób. Więcej informacji o Whisky Live Warsaw 2018 dostępnych jest na oficjalnej stronie festiwalu: http://www.whiskylivewarsaw.com/. Uruchomiono już sprzedaż biletów w systemie online.

Zapraszamy!

Zobacz również

blog comments powered by Disqus