5.fot-Maciej-Kruger

Za nami 1. Praski Turniej Konesera dla Dzieci i Młodzieży w Piłce Nożnej!

W ostatnią sobotę, 20 maja, hala sportowa przy ul. Kawęczyńskiej 36 w Warszawie, zamieniła się w piłkarskie pole bitwy. W zawodach, zorganizowanych przez Centrum Praskie Koneser, wzięło udział niemal 50 dzieci reprezentujących praskie szkoły podstawowe, a także kibice i goście specjalni. Zwycięskie, pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 30.

Zorganizowany po raz pierwszy Turniej to kolejna inicjatywa Centrum Praskiego Koneser, skierowana do grupy najmłodszych mieszkańców Pragi. W Turnieju spotkało się 6 drużyn z praskich szkół podstawowych, które dzielnie walczyły najpierw w fazie grupowej, a potem 4 spotkały się w wielkim finale. Dla wszystkich dzieci przygotowano upominki – pamiątkowy medal, plecak i bidon. Zwycięskie drużyny otrzymały dodatkowo sportowe nagrody oraz vouchery na wybrany mecz Legii Warszawa w rundzie jesiennej, sezonu 2017/2018. Trzy najlepsze szkoły dostały również wyjątkowe Puchary Konesera.

Turniejowi towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Wśród gości specjalnych na Kawęczyńskiej 36 pojawili się profesjonalni piłkarze – Cezary Kucharski i Piotr Świerczewski, byli reprezentanci kadry narodowe, oraz Vamara Sanogo, zawodnik Legii Warszawa.  W czasie przerwy zorganizowano loterię ze sportowymi upominkami, a do dyspozycji uczestników i kibiców była ścianka prasowa, na tle której mogli robić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Jak podsumowali Turniej organizatorzy?

Obecność w samym sercu warszawskiej Pragi to dla nas nie tylko powód do dumy, ale również współodpowiedzialność za rozwój dzielnicy i jej mieszkańców. Od początku inicjujemy lub angażujemy się w lokalne inicjatywy, które pozwalają nam integrować się z Prażanami. Dzieci są wymagającymi, szczerymi odbiorcami, dlatego byliśmy niezwykle dumni, widząc ich uśmiechy na twarzach i radość podczas odbierania nagród. Wierzę, że jako organizator, również zdaliśmy ten sportowy egzamin – mówiRafał Szczepański, wiceprezes BBI Development, inwestora Centrum Praskiego Koneser

Jako Centrum Praskie Koneser, od lat jesteśmy częścią codziennego życia dzielnicy. Wydarzenia takie jak Turniej Konesera są niezwykle potrzebne dla rozwoju Pragi Północ i integracji lokalnej społeczności. Pozytywny oddźwięk ze strony uczniów, nauczycieli i kibiców to dla nas sygnał, żeby już pracować nad kolejną edycją Turnieju podsumowuje Mariusz Kozłowski, Prezes Zarządu Liebrecht & wooD Poland, inwestora Centrum Praskiego Koneser.

Zobacz również

blog comments powered by Disqus