Wizualizacja-alei-głownej-zoo-po-remoncie-790x395

Zmiany zmiany zmiany – co słychać w warszawskim ZOO?

ZOO to jedno z ulubionych miejsc Warszawiaków i obowiązkowy punkt dla większości turystów. Tym bardziej cieszą ostatnie modernizacje. Na 90. urodziny warszawski ogród zoologiczny otrzymał nową aleję główną. Od lipca jest pod nią także nowoczesna infrastruktura techniczna, a wzdłuż alei posadzono nowe drzewa. Od teraz mieszkańcy mogą również zaoszczędzić czas, kupując bilety do zoo za pomocą smartfona. Wejściówki ogrodu zoologicznego są już dostępne w aplikacji mobilnej.

Znajdujące się pod nową nawierzchnią alei techniczne połączenia zostały kompletnie wyremontowane. Pojawiła się kanalizacja, dzięki której wyeliminowano problemy z zalewaniem, np. po intensywnych burzach. Zrobiono też zbiornik na deszczówkę, która będzie potem będzie wykorzystywana, a także przyłącza do wszystkich potencjalnych inwestycji. Posadzono 400 nowych drzew i 17 tysięcy krzewów wzdłuż alei głównej. Warto dodać również, że warszawskie ZOO otrzymało w tym roku również dodatkowe wejście od ulicy Jagiellońskiej.

Zmiany w ZOO dotyczą również odwiedzających. Teraz mogą oni zapłacić za bilety za pośrednictwem aplikacji mPay. Platforma jest przejrzysta i łatwa w obsłudze. Przelewu można dokonać jeszcze w drodze do ogrodu. Po dotarciu do bram, wystarczy pokazać obsłudze ekran telefonu z wyświetlonym kodem QR. Potem pozostaje tylko wejść i korzystać z przyjemności zwiedzania. Aplikacja jest już dobrze znana warszawiakom. Do tej pory można było za jej pomocą opłacać przejazdy komunikacją miejską. Tak samo, jak podczas zakupu biletów ZTM, wystarczy wybrać rodzaj i liczbę wejściówek do zoo, a następnie zatwierdzić płatność kodem PIN. Do standardowej ceny biletu jest naliczana prowizja.

Zobacz również

blog comments powered by Disqus